Nowe minimum korekty na GPW

Zakończenie się włoskich wyborów patem w senacie doprowadziło do pogłębienia korekty na warszawskiej giełdzie.

WIG20 traci koło południa 1,3 proc., spadając najniżej od trzech miesięcy. W dół indeks blue chipów ciągnie korekta na papierach liderów trwającej hossy. PGNiG traci 2,6 proc., KGHM jest na 2,5 proc. minusie, a PKN Orlen zniżkuje o 1,8 proc. Notowaniom ostatniej ze spółek nie pomaga podwyższenie przez DM IDM SA ceny docelowej z 49,6 zł do 60 zł. 1,6 proc. traci JSW. Cenę docelową jednego papieru z 99 zł do 92 zł obniżyło Citigroup.

Wyprzedaż nie omija mniejszych spółek. mWIG40 traci 0,6 proc., a sWIG80 zniżkuje o 0,7 proc. Prawie 2 proc. traci Erbud. Zysk netto w zakończonym kwartale był o 6 proc. niższy od prognoz analityków. Przychody przebiły jednak oczekiwania aż o 37 proc. Najniżej w historii, jeśli nie liczyć zaledwie czterech sesji w grudniu 2000 r., znalazły się notowania CEDC (-39,3 proc.). To skutek zapowiedzi, że spółka chce obniżyć zadłużenie o 750 mln USD przez jego konwersję na akcje. Jeśli nie zdoła przekonać do tego wierzycieli i akcjonariuszy, nie wyklucza wystąpienia do sądu w USA o ochronę przed roszczeniami wierzycieli.

Poważniejszym spadkom opiera się Getin Holding (-0,4 proc.). Cenę docelową dla papierów spółki do 3,53 zł podwyższyli analitycy DM IDM SA. To aż o 30 proc. więcej niż za jeden walor płaci się we wtorkowym handlu.  1,8 proc. zyskuje jednak Rovese. DM IDM SA podniósł rekomendację dla spółki ze "sprzedaj" do "trzymaj". Cena docelowa akcji pozostała na poziomie 1,5 zł. Najwyżej od ośmiu miesięcy znalazły się notowania InterCars (+0,6 proc.). Citigroup podwyższyło cenę docelową z 102,4 zł do 124 zł. Broker rekomenduje kupno akcji spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Nowe minimum korekty na GPW