Nowe monety z NBP

KZ
opublikowano: 2013-09-13 00:00

Bank centralny wprowadzi dziś do obiegu trzy monety kolekcjonerskie.

Najdroższa, o nominale 500 zł, wybita jest w czystym złocie i na rewersie ma wizerunek Władysława I Łokietka. Ten sam władca widnieje na moneciesrebrnej, której nakład to 5 tys. sztuk (złotej — ledwie 750 sztuk), a nominał 50 zł.

None
None

NBP wypuści też monetę srebrną o nominale 5 zł z wizerunkiem denara Bolesława II Śmiałego. To kontynuacja serii „Historia monety polskiej”, która upamiętnia historię polskiego mennictwa. Nakład to 20 tys. sztuk.