Nowe otwarcie w Biotonie

MEWA
21-09-2015, 18:39

CEE Equity Partners wraz z Harbin Gloria przejmują kontrolę nad radą nadzorczą Biotonu.

Poniedziałkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Biotonu dokonało rewolucji w radzie nadzorczej spółki. W efekcie kontrolę nad radą przejmują CEE Equity Partners i Harbin Gloria.

Zobacz więcej

Bioton Piotr Waniorek/Forum

Szefem rady został Jacek Ślotała, związany z funduszem. W radzie zasiada tez Keith Mellors z CEE Equity Partners, oraz dwie osoby z Harbin Gloria - Xue Xiang, szefowa do spraw rozwoju biznesu międzynarodowego w koncernie i wiceprezes – Jin Hu. Interesów Prokomu pilnuje dalej Marcin Dukaczewski. Jest też dwóch niezależnych członków rady – Artur Gabor, zasiadający m.in. w radzie nadzorczej Orlenu i Dariusz Trzeciak, związany z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, mniejszościowym udziałowcem Biotonu.

Ten układ rady marginalizuje chiński NovoTek, który jeszcze w ubiegłym tygodniu dokupił akcje Biotonu i przekroczył 10-procentowy próg.

CEE Equity Partners to fundusz private equity rodem z Państwa Środka. Jest szansa na porozumienie funduszu z Harbin Gloria, chińskim producentem leków o rozbudowanej sieci dystrybucyjnej, i przychodach rzędu 2 mld zł. Wejście kapitałowe Harbin Gloria do spółki i udział w radzie nadzorczej to prawdopodobnie początek przejęcia przez Glorię kontroli nad dystrybucją insuliny Biotonu w Chinach.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEWA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe otwarcie w Biotonie