Czytasz dzięki

Nowe płatności dla e-commerce

opublikowano: 24-07-2018, 22:00

Spółka PayLane ogłosiła, że jako pierwsza wprowadza nową usługę do krajowego sektora e-handlu.

Apple Pay jest już dostępny dla sklepów internetowych. Jego wprowadzeniem na polski rynek pochwalił się gdański dostawca usług płatności internetowych, spółka PayLane, stanowiąca część grupy Polskie ePłatności. Przedstawiciele firmy zaznaczają, że część jej partnerów już rozpoczęła integrację Apple Pay na swoich witrynach sprzedażowych.

„Podczas korzystania z karty kredytowej lub debetowej w Apple Pay rzeczywiste numery kart nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest unikalny numer konta urządzenia, zaszyfrowany i przechowywany bezpiecznie. Każda transakcja jest autoryzowana za pomocą jednorazowego, unikatowego kodu bezpieczeństwa” — podano w komunikacie firmy.

Apple Pay działa z iPhone SE, iPhone 6 i nowszymi, a także Apple Watch. Potwierdzenie i uwierzytelnienie transakcji następują m.in. przez Touch ID czy funkcję Face ID. Ponadto przez Apple Pay płacić będzie można we wszystkich terminalach Polskich ePłatności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane