Nowe prawo zachęca do BIG-ów

opublikowano: 29-01-2018, 22:00

Firmy chętnie sprawdzają się w BIG-ach.

Zmiany w ustawie o Biurach Informacji Gospodarczej (BIG), które weszły w życie 13 listopada zeszłego roku w ramach pakietu wierzycielskiego, umożliwiły przedsiębiorcom sprawdzanie wybranych podmiotów w bazach wszystkich BIG-ów za pośrednictwem jednego wniosku złożonego do wybranego biura (tzw. wniosek jednolity). Okazuje się, że to rozwiązanie cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie wśród jednoosobowych działalności gospodarczych — wynika z analizy BIG Info Monitor.

— Co ciekawe, część zainteresowanych wnioskiem jednolitym wykorzystała go, aby sprawdzić własną firmę i upewnić się, że nie ma na jej temat negatywnych informacji w żadnym z rejestrów dłużników działających na rynku — tłumaczy Sławomir Grzelczak, prezes BIG Info Monitor.

W ciągu dwóch miesięcy istnienia nowej usługi największe zainteresowanie wnioskiem jednolitym wykazywali przedsiębiorcy z branż: finansowej, transportowej, handlowej i budowlanej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane