Nowe rekomendacje Ipopemy

KZ
opublikowano: 18-09-2011, 08:39

Analitycy Ipopemy wydali nowe rekomendacje dla akcji spółek: PGE, ACE, TU Europa i Cyfrowy Polsat.

W raporcie z 14 września rekomendacja dla PGE została podwyższona ze "sprzedaj" (umiarkowane ryzyko) do "trzymaj" (umiarkowane ryzyko).

Cena docelowa została jednocześnie obniżona z 22 do 19 zł. W piątek 16 września na zamknięciu sesji kurs PGE wynosił 19,60 zł.

- W krótkim terminie dostrzegamy kilka czynników, które mogą wspierać notowania PGE. Wyniki za 2011 r. powinny być dobre, co w połączeniu z zyskami ze sprzedaży Polkomtela przełoży się na 1,15-1,44 dywidendy na akcję (stopa dywidendy będzie zbliżona do tej, oferowanej przez porównywalne firmy z Europy). Także w kolejnych latach dywidenda może pozostać wysoka ze względu na opóźnienia w inwestycjach. Spółka może oferować 4,8-5,9 proc. stopę dywidendy (...) – piszą analitycy.

Rekomendacja dla ACE została utrzymana na poziomie "kupuj" (wysokie ryzyko), ale cenę docelową obniżono z 11,4 do 8,4 zł.

W piątek na zamknięciu sesji kurs ACE spadł do 5,70 zł.

Analitycy spodziewają się pogorszenia otoczenia makro dla spółki (spodziewają się spadku popytu na nowe auta). Mimo to podtrzymują rekomendację "kupuj", co tłumaczą perspektywą atrakcyjnej dywidendy z zysku za 2011 r. (0,38 zł na akcję) oraz relatywną, ich zdaniem nieuzasadnioną, słabością kursu ACE na tle WIG.

Nowa rekomendacja dla TU Europa to "trzymaj" (umiarkowane ryzyko), z ceną docelową 167 zł.

W piątek na zamknięciu sesji kurs ubezpieczyciela wynosił 159,90 zł.

- Choć wzrost zysku w kolejnych latach nie będzie duży, to akcje TU Europa wydają się tanie, oferują też perspektywę solidnej dywidendy w 2012 i 2013 r. (6,3 i 7,7 zł) - napisano w raporcie.

Ipopema obniżyła rekomendację dla Cyfrowego Polsatu z "kupuj" do "trzymaj", z ceną docelową 16,3 zł (poprzednio 18,4 zł).

W piątek kurs CPS wynosił 13,90 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że wyniki spółki ucierpią na ostatnim osłabieniu złotego (spółka płaci za licencję w walutach obcych). Podkreślają jednak, że ich zdaniem akcje CPS są atrakcyjniejsze, niż TVN.

- Akcje Cyfrowego są tańsze i bezpieczniejsze, ze względu na mniejszą ekspozycję na cykliczność gospodarki - napisano w raporcie.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe rekomendacje Ipopemy