Nowe rekordy w USA

opublikowano: 03-10-2017, 22:07

Wszystkie trzy główne indeksy z Wall Street ustanowiły we wtorek nowe rekordy, wspierane przez zwyżkę notowań w sektorze spółek technologicznych i motoryzacyjnych. W tym drugim przypadku pomogły dobre wyniki sprzedaży samochodów we wrześniu.

We wtorkowym kalendarium brakowało istotnych odczytów z gospodarki, stąd uwaga inwestorów skupiała się na doniesieniach ze spółek. Zwłaszcza ze strony producentów aut, którzy „skorzystali” na ostatnich katastrofalnych huraganach, które przetoczyły się m.in. przez południowo-wschodnie stany i zmusiły wielu mieszkańców do wymiany zniszczonych przez żywioł samochodów, co podbiło sprzedaż koncernów.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W rezultacie drożały akcje zarówno GM (powyżej 3 proc.), jak i Forda (ponad 2 proc.).

Wśród handlujących zauważalne jest już wyczekiwanie na rozpoczęcie sezonu raportów za III kwartał. Analitycy prognozują, że zyski spółek z indeksu S&P500 wzrosną o 5,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2016 r. po tym jak w II kwartale rosnąc o 12,3 proc. były lepsze od oczekiwań.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,37 proc., wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,22 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,23 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe rekordy w USA