Nowe stawki w 2012 r.

IWA
opublikowano: 25-10-2011, 00:00

PODATKI

Wzrost przyszłorocznego podatku od nieruchomości wyniesie 4,2 proc. Jego wysokości są już znane. Dla firm oznacza to następujące stawki: 0,84 zł (obecnie 0,80 zł) od 1 mkw. powierzchni gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków, 21,94 zł (obecnie 21,05 zł) od 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Stawki określił resort finansów zgodnie ze zmianą wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w I półroczu 2011 r. w stosunku do takiego samego okresu z 2010 roku. Rady gmin mogą ustalić inne wysokości. Uchwalone przez nie stawki nie mogą jednak przekroczyć kwot ogłoszonych przez ministra finansów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu