Nowe struktury na GPW

opublikowano: 17-12-2017, 22:00
aktualizacja: 17-12-2017, 22:36

Od piątku na warszawskiej giełdzie można handlować certyfikatami strukturyzowanymi, wyemitowanymi przez BNP Paribas Issuance. Instrumentem bazowym dla tych instrumentów jest Euro Stoxx BanksPrice EUR Index.

 BNP Paribas Issuance to piąty emitent produktów strukturyzowanych notowanych na GPW. Do obrotu trafiła jedna seria certyfikatów z terminem ostatniego notowania ustalonym na 24 listopada 2020 r. Ich cena emisyjna to 1 tys. zł. Nowe instrumenty będą notowane na rynku równoległym w systemie animatora rynku. Dystrybutorem certyfikatów był Bank BGŻ BNP Paribas. Giełda liczy, że BNP Paribas, mając już doświadczenie we wprowadzaniu na polski rynek tego typu instrumentów, wyemituje w przyszłości kolejne. Londyński BNP Paribas sugeruje, że mogłoby się to odbyć również we współpracy z innymi dystrybutorami niż siostrzany polski bank. Obecnie na warszawskiej giełdzie notowanych jest 940 produktów strukturyzowanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu