Nowe szaty Lusatii

KAP
opublikowano: 09-10-2008, 00:00

Spółka odzieżowa, która myśli o giełdzie, zmienia nazwę i przekształca się w fundusz inwestujący w nowe technologie.

Spółka odzieżowa, która myśli o giełdzie, zmienia nazwę i przekształca się w fundusz inwestujący w nowe technologie.

Była Lusatia, będzie Totmes Capital. Walne Lusatii zgodziło się na zmianę jej nazwy i uchwaliło trzy emisje dla akcjonariuszy Totmes Connect, obecnego udziałowca spółki. Po tych operacjach Totmes Capital stanie się formalnym właścicielem Totmes Connect. Ich celem jest przekształcenie firmy kojarzonej dotychczas z branżą odzieżową (sprzedaż męskich ubrań marki Bugatti) w fundusz inwestujący w firmy wykorzystujące zaawansowane technologie.

— Totmes Connect wejdzie na New Connect, a Totmes Capital zostanie przeniesiony na główny parkiet. Do końca listopada powinniśmy mieć gotowy prospekt emisyjny. Na razie nie planujemy jednak emisji. Chcemy pojawić się na głównym parkiecie, by poprawić płynność i wycenę — twierdzi Dariusz Janus, prezes Totmes Connect.

Obecna kapitalizacja to 23,8 mln zł. Bogdan Małachwiej, jeden z głównych udziałowców grupy Totmes, informuje, że spodziewana wycena ma osiągnąć poziom 70 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu