Nowe szaty PKP Cargo

ET
08-04-2008, 00:00

Wielkie malowanie w PKP Cargo. Przewoźnik odświeży swój wizerunek: zmieni barwy oraz logo.

Wielkie malowanie w PKP Cargo. Przewoźnik odświeży swój wizerunek: zmieni barwy oraz logo.

Zamiast biało-czerwono-niebieskiego będą kolory granatowo-jasnozielono-szare. Tak już niedługo będą malowane lokomotywy i wagony PKP Cargo. Pierwsze maszyny w nowych barwach przewoźnik ma zaprezentować jeszcze w tym tygodniu. Będą to najnowsze nabytki — lokomotywy Traxx, wyleasingowane od firmy Angel Trains. PKP Cargo zamierzają je wykorzystywać w ruchu transgranicznym, na początek w połączeniach z Niemcami.

Potem, stopniowo, na nowe kolory zostanie przemalowana reszta taboru.

Zmieni się też logo firmy. Obecnie oficjalną nazwę spółki pisze się dużymi literami w kolorze niebieskim: PKP CARGO. W odświeżonej wersji, wersaliki, po skrócie PKP, zastąpią małe litery w kolorze szarym: PKP cargo.

Spółka przygotowuje się do zmiany logo i barw już od 2002 r., kiedy powstały pierwsze projekty nowej kolorystyki. Decyzja w tej sprawie była jednak odkładana na później. Na zmianę zdecydował się nowy zarząd. Wojciech Balczun, prezes PKP Cargo, wyjaśnia, że ma to pomóc w odświeżeniu wizerunku firmy, mocno zakurzony w ostatnich latach.

Decyzję o zmianie kolorystki w PKP Cargo musi jeszcze zatwierdzić WZA PKP, które zbiera się w tym tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe szaty PKP Cargo