Nowe technologie dla dziewczyn

opublikowano: 11-10-2016, 22:00

Z badania „Kobiety na politechnikach 2016” Fundacji Perspektywy wynika, że tylko 13,8 proc. studentów kierunków informatycznych to kobiety. Z tego powodu fundacja i firma Intel zainicjowały program stypendialny „Nowe Technologie dla Dziewczyn”. W tej edycji z ponad 600 zgłoszeń wyłonionych zostało 25 laureatek. Zostaną one objęte 8-miesięczną indywidualną opieką mentorską doświadczonego specjalisty z gdańskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Intela. Panie dostaną wsparcie w rozwoju zawodowym.

— Chociaż liczba kobiet pracujących w branży informatycznej rośnie, wciąż jest to obszar zdominowany przez mężczyzn. Trzeba inicjatyw, które otworzą kobietom drzwi do tego świata. Spożytkowanie ich wielkiego potencjału w kluczowym dla rozwoju cywilizacyjnego obszarze nowych technologii ma ogromne znaczenie. Dlatego chcemy zainteresować maturzystki i studentki nowymi technologiami i związanym z nimi wykształceniem — mówi Michał Dżoga z Intela.

25 Tyle laureatek wyłoniono w ramach programu stypendialnego Nowe Technologie dla Dziewczyn. W rekrutacji udział wzięły studentki kierunków technicznych z 21 uczelni i maturzystki zainteresowane studiami technicznymi.

12 tys. zł Tyle wynosi wartość stypendium przyznanego laureatkom programu. Pieniądze mają wspomóc je w dalszym kształceniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nowe technologie dla dziewczyn