Nowe usługi Schenkera

Dorota Gąsowska
opublikowano: 29-04-2004, 00:00

Dostawca usług logistycznych i spedycyjnych, należący do koncernu Stinnes — Schenker — osiągnął 30-proc. wzrost przychodu w zakresie spedycji lądowej, morskiej i lotniczej. Ponadto spółka wdrożyła zintegrowany system zarządzania elementami jakości, bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska naturalnego.

W związku z przystąpieniem Polski do UE Schenker przedstawił nową ofertę usług. Wśród propozycji znajduje się m.in. działająca w 35 krajach europejskich sieć regularnych linii drobnicowych oraz usługi dostawy przesyłek drobnicowych z terminem dostawy w określonym dniu i od drzwi do drzwi.

Dodatkowo od 1 maja spółka wprowadzi system identyfikacji przesyłek drobnicowych w przewozach międzynarodowych na podstawie kodów paskowych. Na życzenie klienta będzie obsługiwała Intrastat — obowiązujący w UE system prowadzenia statystyki wymiany towarowej. Schenker oferuje też przewozy przesyłek wymagających specjalistycznego taboru i przewozy towarów strategicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu