Nowe w Novainveście

KL
opublikowano: 07-09-2010, 00:00

Firma rozmawia z inwestorem z branży telekomunikacyjnej, a jej spółki zależne będą przejmować.

Firma rozmawia z inwestorem z branży telekomunikacyjnej, a jej spółki zależne będą przejmować.

Novainvest, niedawny debiutant na NewConnect, zajmuje się inwestycjami w firmy telekomunikacyjne. I ma dla akcjonariuszy ciekawe wieści. Planuje m.in. emisję akcji. Część pieniędzy pójdzie na przejęcia planowane przez Interlandię, jedną ze spółek portfelowych. Przy okazji zarząd chce poprawić płynność. Prowadzone są też rozmowy w sprawie inwestora instytucjonalnego, choć dotychczasowi akcjonariusze zachowaliby kontrolę nad spółką.

— Rozmawiamy również z firmą z branży telekomunikacyjnej. To dałoby naszym spółkom portfelowym możliwość współpracy z dużym partnerem — wyjaśnia Tomasz Bartel, wiceprezes Novainvestu.

W tej chwili Novainvest ma pięć niewielkich spółek . Liczy, że uda się z nich zbudować firmy co najmniej średnie, m.in. dzięki akwizycjom. Te ostatnie planuje sieć kablowa Interlandia.

— Rozmawiamy o przejęciu kilku spółek. Rozmowy z dwiema z nich są zaawansowane — mówi Tomasz Bartel.

Jeśli przejęcia się powiodą i Interlandia urośnie, zostanie wprowadzona na NewConnect lub właściciele poszukają dla niej inwestora z branży.

Współinwestora udało się już pozyskać dla innej firmy z portfela — PT Croscarrier (tożsamość partnera jest na razie tajemnicą). Niedługo spółka uruchomi punkt kolokacyjny w centrum Warszawy i już ma pierwszych zainteresowanych klientów.

— PT Croscarrier w ciągu pół roku powinno osiągnąć próg rentowności — wyjaśnia wiceprezes Novainvestu.

Firma inwestycyjna ma jeszcze dwie spółki, które zajmują się budową infrastruktury telekomunikacyjnej — Tele B i Optonet. Druga z nich bierze udział w budowie pilotażowego etapu projektu łódzkiej regionalnej sieci szerokopasmowej. Obie spółki liczą na ożywienie w branży i nie wykluczają wyjścia za granicę.

— W wielu krajach sieci telekomunikacyjne wymagają modernizacji. Już rozmawiamy m.in. z firmami w Skandynawii — zapowiada Andrzej Macenowicz, prezes Novainvestu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu