Nowoczesne społeczeństwo

opublikowano: 24-03-2015, 00:00

Komisja Europejska ogłosiła trzecią edycję Europejskiego konkursu na innowacje społeczne.

Inicjatywa jest skierowana do osób i organizacji, których działalność wpisuje się w hasło „Nowe ścieżki wzrostu” i, poza pierwiastkiem finansowym, koncentruje się na poprawie jakości życia obywateli, a także funkcjonowania przedsiębiorstw, instytucji samorządowych i jednostek rządowych.

Zgłaszać można m.in. nowe technologie służące dobru społeczeństwa, aplikacje tworzone w duchu wspólnej konsumpcji, czyli tzw. ekonomii dzielenia się, rozwiązania odpowiadające na największe, współczesne wyzwania, w tym starzenie się społeczeństwa, zmiany klimatu lub bezpieczeństwo dostaw żywności.

Aplikacje można składać do 8 maja 2015 r. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze koncepty. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne, po 50 tys. EUR. Oficjalna inauguracja tegorocznej edycji konkursu odbyła się w Gdańsku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu