Nowości mimo spowolnienia branży

[SACH]
opublikowano: 02-03-2012, 00:00

System do działów utrzymania ruchu i linia produktowa sterowników niebawem wprowadzi firma Astor.

Ubiegły rok to dla branży automatyki i robotyki czas powolnej, ale konsekwentnej konsolidacji rynku. Rynek z niecierpliwością wyczekiwał na informacje o sytuacji w Grecji, Hiszpanii i we Włoszech i z tego powodu wiele przedsięwzięć zostało wstrzymanych lub przełożonych na kolejny rok.

— Widać, że po kryzysie firmy związane z automatyką mniej inwestują w rozwój nowych rozwiązań, produktów i technologii. Z drugiej strony ogólny wzrost niezawodności i funkcjonalności systemów w ostatnim dziesięcioleciu jest tak olbrzymi, że może te kilka lat spowolnienia tempa pozwoli klientom na lepsze zapoznanie się z możliwościami już oferowanych produktów — mówi Stefan Życzkowski, prezes krakowskiej firmy Astor, dostawcy nowoczesnych rozwiązań z automatyki i robotyki.

Mimo zahamowania branżowego tempa firma szykuje na ten rok wiele nowości.

Widząc rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania wspomagające pracę służb utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych, Astor wprowadza do oferty nowy system — Profesal Maintenance. Pozwala on jednocześnie na pełną obsługę parku maszynowego, zarządzanie zespołem pracowników i integrację z innymi systemami przemysłowymi.

Dzięki tej integracji zgłaszanie awarii z linii produkcyjnej jest uproszczone i zautomatyzowane, co przynosi znacznie szybszą reakcję na problemowe sytuacje. Astor zamierza wprowadzić na rynek także zupełnie nową linię produktową sterowników i nowoczesne układy wejść- -wyjść STXi i I/O firmy GE. Kolejnymi nowinkami roboty malujące i spawalnicze firmy Kawasaki oraz tegoroczna wersja platformy Wonderware, która pozwala na tworzenie i rozwijanie rozproszonych aplikacji przemysłowych na wielu poziomach zarządzania informacją.

— W najbliższych miesiącach oczekujemy wzrostu zainteresowania i uruchomienia zaległych procesów inwestycyjnych, szczególnie w segmentach, takich jak paletyzacja i obsługa maszyn. W dobie kryzysu to właśnie automatyzacja i robotyzacja stanowisk pracy pozwala uzyskać firmom największe korzyści dzięki redukcji kosztów — podkreśla Paweł Halicki, dyrektor działu robotów przemysłowych w Astorze.

Ubiegły rok firma zamknęła z 11-procentowym wzrostem sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SACH]

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Nowości mimo spowolnienia branży