Nowy adres po granty

DI, PAP
opublikowano: 31-12-2011, 08:49

Od nowego roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie będzie już dzielić dotacji na projekty badawczo-rozwojowe firm z programu "Innowacyjna gospodarka". Zajmie się tym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – informuje "Rzeczpospolita".

Jak zapewnia wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel, zmiana nie przyniesie negatywnych konsekwencji dla przedsiębiorców. "NCBiR posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie organizacji konkursów obejmujących finansowanie projektów badawczych oraz rozbudowaną bazę ekspertów" – podkreśla.

W PARP nie kryją rozczarowania. "Zorganizowaliśmy 6 konkursów o te dotacje. Złożono w nich prawie 3 tys. wniosków. Przez 4 lata zdobyliśmy doświadczenie i wpracowaliśmy system obsługi projektów badawczych. Na jego budowę wydano znaczne środki" – mówi rozmówca "Rz" z Agencji.

Również eksperci są zdziwieni. "To zaskakująca i radykalna zmiana. Do tego dokonana na ostatnie nabory. Można było z nią poczekać do okresu 2014-2020" – podkreśla Michał Gwiazda z firmy doradczej Accreo Taxand. Jak przewiduje, NCBiR położy pewnie większy nacisk na aspekt naukowy wniosków i współpracę przedsiębiorców z naukowcami. (PAP)


 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Nowy adres po granty