Nowy diler SAC

Marcin Bołtryk
opublikowano: 2005-10-06 00:00

Spółka Liberty Poland została europejskim dystrybutorem amerykańskich śmigłowców Schweizer.

Firma Liberty Poland, dystrybutor telefonów komórkowych oraz mobilnych rozwiązań telekomunikacyjnych, podpisała umowę na dystrybucję śmigłowców z firmą Schweizer Aircraft Corporation (SAC), która jest częścią koncernu lotniczego Sikorski Aircraft — jednego z największych producentów śmigłowców na świecie.

Do tej pory amerykański producent nie miał swojego europejskiego przedstawiciela, a maszyny można było zamawiać bezpośrednio w USA.

Kontrakt zawarty między Liberty a SAC obejmuje dostawy śmigłowców, ich serwis i szkolenia pilotów w całej Europie.

— Jeszcze w tym roku znane będą szczegóły utworzenia na Śląsku centrum szkoleniowego i serwisowego maszyn — twierdzi Piotr Bąk, dyrektor marketingu Liberty Poland.

Dodaje, że już w tej chwili prowadzone są rozmowy na temat sprzedaży pierwszych kilku egzemplarzy do odbiorców, również z Polski. Przedstawiciele Liberty są przekonani, że w kraju będzie popyt na tego typu śmigłowce, nie ujawniają jednak planów co do wielkości rocznej sprzedaży. Oprócz sprzedaży dystrybutor zamierza proponować klientom m.in. ich leasing i wynajem.

Śmigłowce Schweizer są w USA wykorzystywane m.in. przez policję, straż pożarną, służby graniczne, a także w rolnictwie i energetyce. Używane są również do szkolenia pilotów.