Nowy gracz celuje w zamożnych

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 06-11-2013, 00:00

Dom Maklerski WI rozpocznie działalność z początkiem grudnia. Zaoferuje m.in. usługę family office.

W Investments, kierowane przez Piotra Wiśniewskiego, przejmie akcje spółki Infinity8, która od grudnia będzie działać pod szyldem Dom Maklerski WI i zaoferuje m.in. usługę family office, czyli zarządzanie różnego typu inwestycjami, doradztwo prawne i podatkowe oraz międzypokoleniowytransfer majątku. Grupa W Investments planuje także tworzyć i zarządzać funduszami inwestycyjnymi — wczoraj do KNF trafił wniosek o zgodę na działalność W Investments TFI.

— Zaproponujemy m.in. zarządzanie aktywami klienta, różne formy inwestowania oraz konsolidację sald, czyli sporządzania comiesięcznego pełnego zestawienia aktywów bez względu na to, w jakiej instytucji finansowej i w jakiej formie są one ulokowane. We współpracy z partnerami

w kraju oraz za granicą zaoferujemy też dostęp do palety produktów inwestycyjnych — wyjaśnia Piotr Sawala, wiceprezes W Investments. Od ubiegłego roku majątkiem zamożnych rodzin zarządza Forum TFI.

Tego rodzaju usługi oferuje także kancelaria Lorek Pawlak, której Polacy powierzyli aktywa wielkości 0,5 mld zł. Grupa W Investments jest notowanym na GPW holdingiem finansowym, który inwestuje w podmioty publiczne i niepubliczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu