Nowy kierunek na UJ: studia MBA w ochronie zdrowia

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 28-11-2022, 11:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia przeznaczone są dla osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych najwyższego szczebla w szeroko pojętym sektorze zdrowotnym.

Innowacyjny program studiów skupia się wokół takich zagadnień jak np.: systemowe uwarunkowania funkcjonowania placówek medycznych, zarządzanie strategiczne i przywództwo w ochronie zdrowia, a także ekonomia i finanse w ochronie zdrowia, zarządzanie zespołem, negocjacje i zarządzanie konfliktem, finanse i controlling w placówce medycznej oraz zarządzanie jakością i procesowe w ochronie zdrowia, zarządzanie kryzysowe oraz ryzykiem i zarządzanie innowacyjnymi inwestycjami (z komponentem odnoszącym się do oceny technologii medycznych i szpitalnej oceny technologii medycznych).

Program studiów obejmuje przedmioty obowiązkowe i fakultatywne, co pozwala na indywidualne kształtowanie ścieżki edukacyjnej, dostosowanej do zainteresowań i prowadzonej praktyki zawodowej. Zajęcia realizowane są w małych grupach z wykorzystaniem metod takich jak: case study (studium przypadku), problem based learning, grywalizacja i inne.

Studia prowadzone są przez ekspertów z Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, we współpracy ze specjalistami z Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, a także przez znanych i cenionych praktyków zarządzania w ochronie zdrowia, którzy dzięki swojej wiedzy i bogatemu doświadczeniu gwarantują ścisłe powiązanie treści kształcenia z oczekiwaniami rynku pracy oraz najwyższą jakość kształcenia. Absolwent studiów MBA w ochronie zdrowia będzie przygotowany do zarządzania podmiotami leczniczymi w sektorze ochrony zdrowia. Prawidłowo rozpozna bodźce systemowe (regulacyjne, finansowe, polityczne), a także te działające wewnątrz organizacji dla efektywnej implementacji podejmowanych działań.

Instytut Zdrowia Publicznego Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM prowadzi kształcenie kadr menedżerskich dla systemu zdrowotnego nieprzerwanie od 30 lat, stale dostosowując programy studiów do aktualnych potrzeb i wyzwań systemu ochrony zdrowia. Obecnie Instytut oferuje studia Zarządzanie w ochronie zdrowia pierwszego i drugiego stopnia oraz 2˗semestralne studia podyplomowe Zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej, skierowane w głównej mierze do osób, które już pełnią lub przygotowują się do pełnienia funkcji menedżerskich, przeważnie kadry tzw. średniego szczebla, zarówno w podmiotach leczniczych, jak i innych instytucjach związanych z systemem ochrony zdrowia.

Proponowany program na kierunku MBA w ochronie zdrowia ma charakter nowatorski. Jego innowacyjność opiera się na unikatowych celach i efektach kształcenia, a także międzywydziałowym charakterze proponowanego programu. Powstał on w ramach współpracy między Wydziałem Nauk o Zdrowiu UJ CM i Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ w oparciu o doświadczenie interdyscyplinarnego zespołu nauczycieli Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM oraz Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ. Zaprosiliśmy do współpracy także znanych i cenionych ekspertów ˗ praktyków zarządzania, którzy dzięki swojej wiedzy i bogatemu doświadczeniu gwarantują ścisłe powiązanie treści kształcenia z oczekiwaniami rynku oraz najwyższą jakość kształcenia.

Program studiów skupia się wokół zagadnień uwarunkowań zewnętrznych funkcjonowania placówek medycznych, zarządzania strategicznego w ochronie zdrowia, przywództwa w ochronie zdrowia, ekonomii i finansów ochrony zdrowia, zarządzania zespołem, negocjacji i zarządzania konfliktem, finansów i controllingu w placówce medycznej, zarządzania jakością i zarządzania procesowego w ochronie zdrowia, zarządzanie kryzysowe oraz zarządzanie ryzykiem, a także zarządzania innowacyjnymi inwestycjami (z komponentem odnoszącym się do oceny technologii medycznych i szpitalnej oceny technologii medycznych). Proponujemy słuchaczom moduły obowiązkowe i fakultatywne, aby każdy mógł indywidualnie kształtować własną ścieżkę edukacyjną, wybierając treści najbardziej interesujące i przydatne w praktyce zawodowej.

Więcej informacji >>TUTAJ<<

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane