Nowy operator w Polsce

MIB
opublikowano: 06-12-2012, 00:00

LOGISTYKA

Ligentia to wywodzący się z Wielkiej Brytanii operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku detalicznego. Właśnie wkroczył do Polski.

Spółka Ligentia Vector Polska (LVP) powstała poprzez joint venture gdyńskiej firmy Vector Global Logistics z brytyjską Ligentia. Vector Global Logistics to spedytor morski i lądowy specjalizujący się również w logistyce kontraktowej i projektach cargo.

Ligentia z kolei zajmuje się zarządzaniem łańcuchem dostaw przygotowanych na potrzeby sieci handlowych. Firma posiada partnerów w Europie, Azji i Australii. Po połączeniu sił i kompetencji obu spółek powstała kompleksowa oferta dla dużych importerów i eksporterów w Polsce.

Wśród klientów LVP są m.in. firma odzieżowa LPP i Biedronka. Na czele Ligentia Vector Polska stoi Marcin Gruchała. Firma ma siedzibę w Gdyni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu