Nowy plan dla 77sushi

GRA
opublikowano: 24-03-2011, 00:00

Spółka zarządzająca siecią lokali 77sushi ma mieć solidny zysk. Wkrótce przedstawi strategię.

Spółka zarządzająca siecią lokali 77sushi ma mieć solidny zysk. Wkrótce przedstawi strategię.

Premium Food Restaurants, zarządzająca siecią lokali kuchni japońskiej pod szyldem 77sushi, pracuje nad nowymi planami.

— Chciałbym, żeby do połowy roku zarząd przedstawił strategię — mówi Marek Tymiński, założyciel i właściciel 87 proc. akcji.

Ani właściciel, ani zarząd nie ujawniają, co może znaleźć się w dokumencie. Można jedynie przypuszczać, że będzie zakładał dynamiczny wzrost biznesu. Wskazywałyby na to obecne wyniki PFR.

Spółka podała wczoraj, że narastająco w styczniu i lutym tego roku osiągnęła 2,12 mln zł przychodów i 208 tys. zł zysku netto. Dla porównania — w całym 2010 r. przychody wyniosły 11,5 mln zł, a na poziomie netto była strata na prawie 140 tys. zł.

— W zeszłym roku na konsumentów duży wpływ miała atmosfera kryzysu, co przekładało się na słaby popyt. W tym roku widać ożywienie i lepsze nastroje — mówi Aleksandra Gawrylak, członek zarządu PFR.

Na zeszłorocznych wynikach zaciążyły też koszty przegranego procesu sądowego, dotyczącego wynajmowanego lokalu w Gdańsku. Spółka musiała zapłacić z tego tytułu 69 tys. zł.

— Oczekuję, że w całym 2011 r. uda nam się utrzymać poziom rentowności osiągnięty w pierwszych miesiącach roku — twierdzi Aleksandra Gawrylak.

PFR zarządza dziś siecią 12 lokali. Ostatnie otwarcie miało miejsce ponad rok temu.

— W ciągu kilku miesięcy zamierzamy otworzyć kolejna restaurację, ale najpierw ogłosimy strategię — zapowiada Aleksandra Gawrylak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu