Czytasz dzięki

Nowy prezes Grupy Kęty podtrzymuje prognozę wyników

(Marek Druś)
opublikowano: 04-08-2005, 09:44

Rada Nadzorcza Grupy Kęty powołała Dariusza Mańko, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa zarządu spółki. Mańko to jeden z autorów strategii spółki na lata 2005-2009.

Rada Nadzorcza Grupy Kęty powołała Dariusza Mańko, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa zarządu spółki. Mańko to jeden z autorów strategii spółki na lata 2005-2009.

- Rada Nadzorcza na początku roku zaakceptowała strategię rozwoju do roku 2009. Dariusz Mańko był jednym z jej twórców i w naszej opinii jest najbardziej kompetentną osobą, by ją skutecznie zrealizować - powiedział Krzysztof Głogowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Kęty.

Strategia Grupy Kęty na lata 2005-2009 zakłada osiągnięcie przez nią pozycji lidera na rynku przetwórstwa aluminium w Europie Środkowowschodniej. Spółka zamierza zainwestować od 200 do 250 mln zł w rozwój produkcji, koncentrując się na wyrobach wysoko przetworzonych, generujących najwyższe marże. Dodatkowo od 550 do 700 mln zł mają pochłonąć inwestycje kapitałowe w firmy z branży.

Prezes Mańko uważa, że nie ma obaw co do realizacji prognoz na 2005 r., która zakłada wypracowanie 102 mln zł zysku netto. Jego zdaniem spółka powinna też w trzecim kwartale sfinalizować pierwsze z zapowiadanych akwizycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane