Nowy prezes w Jupiterze

KSA
opublikowano: 14-04-2009, 00:00

Artur Rawski tylko przez miesiąc kierował funduszem. Powód? Zbyt duże obłożenie pracą. Zastąpił go Dariusz Leśniak.

Artur Rawski tylko przez miesiąc kierował funduszem. Powód? Zbyt duże obłożenie pracą. Zastąpił go Dariusz Leśniak.

Po miesiącu od powołania na stanowisko prezesa NFI Jupitera Artur Rawski zrezygnował z funkcji. Nie znika jednak ze spółki.

— W jego miejsce powołano Dariusza Leśniaka, menedżera od wielu lat prowadzącego projekty grupy KCI. Pan Artur Rawski, również od wielu lat menedżer w grupie, będzie pełnił funkcję wiceprezesa Trinity Management, czyli spółki zarządzającej majątkiem funduszu — tłumaczy Jarosław Knap z biura prasowego KCI.

Niedawno kontrolę nad Trinity Management i — pośrednio — nad Jupiterem przejęło Krakowskie Centrum Inwestycyjne (KCI). Wcześniej grupa zainwestowała w giełdowy Eurofaktor. Coraz bardziej aktywnie działa też w Ponarze Wadowice.

— Warto podkreślić, że Artur Rawski jest jednocześnie prezesem Eurofaktora. Zmiany w zarządzie Jupitera mają na celu jedynie podniesienie efektywności zarządzania w spółkach z grupy KCI — wyjaśnia Jarosław Knap.

Akcje Jupitera od miesiąca drożeją. Wkrótce KCI Łobzów, który w wyniku przejęcia Trinity Management pośrednio przekroczył próg 33 proc. w funduszu, podejmie decyzję, czy ogłosi wezwanie na akcje Jupitera do 66 proc., czy też zejdzie poniżej 33 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy prezes w Jupiterze