Nowy rekord dzięki wynikom

Marek WierciszewskiMarek Wierciszewski
opublikowano: 2013-10-18 16:17

Notowania na giełdzie nowojorskiej poprawiły historyczny szczyt z czwartku, po tym jak dobrymi wynikami kwartalnymi rynek zaskoczyły między innymi Google i General Electric.

W pierwszej godzinie handlu S&P500 zyskuje 0,4 proc., Nasdaq rośnie o 0,9 proc., a notowania Dow Jonesa utrzymują się tuż nad kreską.

- Inwestorzy rozpoczynają weekend z uczuciem ulgi. Po tym jak w ostatnich tygodniach dominowały niepokoje o podniesienie limitu zadłużenia, inwestorzy powinni skupić się na zyskach spółek i danych makro  – komentował John Plassard z genewskiego biura Mirabaud Securities.

Ponad 10 proc. zyskują notowania Google. W zakończonym kwartale przychody operatora największej wyszukiwarki internetowej na świecie pobiły prognozy analityków. O prawie 3 proc. drożeją papiery General Electric. Spółka poinformowała o wzroście zysków, dzięki zwiększonemu popytowi na produkty przemysłowe. 1,5 proc. zyskał kurs banku Morgan Stanley. Wyższe od prognoz były przychody banku z obrotów akcjami.