Nowy rekord na Nasdaq

opublikowano: 30-03-2017, 22:07

Po rewizji w górę danych o wzroście PKB w IV kwartale minionego roku, amerykańskie giełdy zyskiwały w czwartek na wartości. Indeksy były wspierane przede wszystkim zwyżką w segmencie spółek finansowych.

Ostatecznie, na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,33 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 0,29 proc. zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował również o 0,29 proc. ustanawiając nowy rekord zamknięcia. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street, Nasdaq

Bloomberg

Amerykański PKB wzrósł w ostatnich trzech miesiącach minionego roku o 2,1 proc. Wcześniej szacowano jego dynamikę na 1,9 proc. 

W miarę dobre dane napłynęły też z rynku pracy. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadała, choć „tylko” do 258 tys, podczas gdy ekonomiści oczekiwali zniżki do 248 tys. wobec 261 tys. tydzień wcześniej. 

Po ostatnim wyciszeniu i lekkiej przewadze sprzedających akcje, inwestorzy zaczęli obecnie wyglądać w przyszłość antycypując wyniki finansowe za kończący się właśnie kwartał. Analitycy oczekują, że w przypadku spółek wchodzących w skład indeksu S&P500 ich zyski wzrosną średnio o 10,1 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy