Nowy szef SEC chce większej regulacji kryptowalut

opublikowano: 03-08-2021, 12:17

Gary Gensler, który w kwietniu został szefem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Walut (SEC) zasygnalizował, że chciałby większej regulacji rynku kryptowalut, aby móc lepiej chronić konsumentów.

- Jeśli ktoś chce spekulować, to jego wybór. Ale naszą rolą jest chronić tych inwestorów przed oszustwem - powiedział Gensler w opublikowanym we wtorek wywiadzie udzielonym Bloombergowi.

Szef SEC powiedział, że miejscem, które szczególnie potrzebuje regulacji, są giełdy kryptowalut.

Gary Gensler, fot. Andrew Harrer/Bloomberg
Gary Gensler, fot. Andrew Harrer/Bloomberg

Naeem Aslam, główny analityk Avatrade uważa, że widoczne osłabienie notowań kryptowalut może być wiązane z deklaracjami szefa SEC.

- Jasno powiedział, że chce chronić inwestorów, a to oznacza większą regulację – podkreślił. – Oczywiście cała idea bitcoina i większości kryptowalut polega na uniknięciu ciężaru regulacji – dodał.

Bitcoin tanieje obecnie o 2,4 proc. do 38614,42 USD. Wcześniej jego cena spadała do 38015 USD. Podczas weekendu kurs najpopularniejszej kryptowaluty zbliżył się od 42 tys. USD ale od początku tygodnia zszedł poniżej górnej granicy przedziału 30-40 tys. USD, w którym porusza się od 10 tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane