Nowy Szpital wpuści inwestora finansowego

TM
opublikowano: 23-03-2011, 00:00

Inwestycje, przejęcia, zakup nieruchomości — na to medyczna grupa potrzebuje pieniędzy.

Inwestycje, przejęcia, zakup nieruchomości — na to medyczna grupa potrzebuje pieniędzy.

W styczniu Adam Roślewski i Marcin Szulwiński, szefowie Grupy Nowy Szpital, zapewniali na łamach "PB", że gdy przed medyczną grupą pojawi się szansa większego przejęcia, nie będą bronić się przed zewnętrznym finansowaniem.

— To może być giełda, inwestor branżowy albo partner finansowy — podkreślał wiceprezes Roślewski.

Po publikacji tekstu do spółki zarządzającej 10 spółkami (wśród nich są Gazele Biznesu) i 12 niepublicznymi szpitalami zaczęli pukać inwestorzy finansowi. Założyciele Nowego Szpitala doszli do wniosku, że kapitał się przyda. I to dość szybko.

— Chcemy zamknąć procedurę wyboru partnera finansowego do końca roku — mówi Marcin Szulwiński.

W grę wchodzi wyłącznie podwyższenie kapitału, bo założyciele spółki nie zamierzają sprzedawać istniejących walorów. Nowy partner może liczyć na mniejszościowy pakiet. Jak duży? Tego Marcin Szulwiński nie chce precyzować, ale z jego wypowiedzi wynika, że w podwyższonym kapitale spółki będzie mieć 20-30 proc. udziałów. Nie chce też ujawnić, ile mogłoby wpłynąć od inwestora do kasy spółki.

— Pieniądze przeznaczymy na trzy cele. Po pierwsze, zamierzamy mocniej inwestować w te placówki, którymi zarządzamy. Chcemy je wprowadzić na wyższy poziom, uruchamiając m.in. nowe oddziały. Po drugie, prowadzimy rozmowy w sprawie zakupu tych nieruchomości szpitalnych, które obecnie dzierżawimy. Wreszcie zamierzamy dołączać do grupy kolejne szpitale, co będzie wiązało się z inwestycjami medycznymi — wylicza Marcin Szulwiński.

1 kwietnia będą znane wyniki grupy za 2010 r. W styczniu obaj prezesi szacowali, że wynik netto nie powinien być gorszy niż w 2009 r., kiedy przekroczył 6 mln zł, a obroty grupy w 2010 r. mogą sięgnąć 230 mln zł.

Branża cieszy się wzięciem inwestorów finansowych. Ponad rok temu Arx Equity Partners przejął Intermedicę, największą w Polsce sieć klinik okulistycznych. W grudniu PineBridge Investments stał się właścicielem 50 proc. udziałów w Promedica24, a w lutym fundusz Mid Europa Partners (właściciel Lux Medu) ogłosił, że wchodzi do Diagnostyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu