Odczyt okazał się niższy od mediany prognoz ekonomistów, która zakładała wzrost do 225 tys. z 220 tys. tydzień wcześniej przed korektą do 221 tys.
Odnotowany poziom był najniższy od stycznia br. i powrócił w rejony pięciodekadowego minimum.
Średnia czterotygodniowa, usuwające nadmierne wahania wskaźnika wyniosła 217 tys. spadając z 224,5 tys. tydzień wcześniej przy prognozie na poziomie 222 tys.
Z kolei liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku dla bezrobotnych w tygodniu zakończonym 9 września spadła o 2 tys. do 1,662 mln. Oczekiwano tymczasem 1,695 mln. W tym przypadku również odnotowana wartość była najniższa od początku 2023 r.
Wczoraj (20.09) amerykańskie władze monetarne podjęły decyzję o utrzymaniu referencyjnej stopy procentowej na najwyższym od 22 lat poziomie. Oczekuje się, że podwyższone koszty finansowania zewnętrznego będą w dalszym ciągu wywierać presję na zatrudnianie.