NTL rozmawia o współpracy z AOL Time Warner

opublikowano: 30-04-2001, 12:48

LONDYN (Reuters) - NTL, największy operator telewizji kablowej w Wielkiej Brytanii, potwierdził w poniedziałek, że prowadzi wstępne rozmowy z gigantem medialnym AOL Time Warner na temat współpracy na rynku europejskim.

"To prawda, że prowadzimy wstępne rozmowy z AOL na temat wspólnego przedsięwzięcia, jednak na razie nic nie uzgodniliśmy i nie mamy nic do ogłoszenia" - powiedział rzecznik NTL agencji Reuters.

Jak informują źródła branżowe brytyjski opertor telewizji kablowej może zaoferować swoje europejskie sieci szerokopasmowe w zamian za co otrzyma ofertę programową AOL Time Warner.

NTL posiada 8,5 milionów klientów w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Niemczech, a jego największymi akcjonariuszami są France Telecom i Microsoft.

W ubiegłym tygodniu spółka, która poniosła znaczne wydatki na budowę infrastruktury, zapewniła sobie linię kredytową o wartości 388 milionów dolarów w GE Capital.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / NTL rozmawia o współpracy z AOL Time Warner