NTT walczy z Optimusem

Mariusz Zielke
opublikowano: 16-07-2004, 00:00

Arbitrażem w UZP skończą się trzy z ośmiu przetargów na dostawę komputerów dla szkół. NTT kwestionuje zwycięstwo Optimusa.

W czerwcu Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu (MENiS) rozstrzygnęło warte 50 mln zł osiem przetargów na dostawę komputerów dla szkół. W pięciu z nich wybrano oferty z komputerami produkcji warszawskiego NTT (dostarczyć je mają Comarch, OFEK i Prokom), a w trzech na pierwszym miejscu znalazł się Optimus (z Konceptem jako integratorem). W sumie nowosądecka firma ma szansę dostarczyć komputery za ponad 20 mln zł. Problem w tym, że zwycięstwo Optimusa oprotestowali partnerzy NTT. Ich zdaniem, oferta jest wadliwa — niezgodna ze specyfikacją.

— Protesty zostały odrzucone przez komisję przetargową. Sprawa trafiła do Urzędu Zamówień Publicznych (UZP), który jeszcze nie wyznaczył terminu rozprawy — mówi osoba zbliżona do przetargu.

— My nie doszukiwaliśmy się błędów w innych ofertach, a zarzuty w stosunku do nas są całkowicie bezpodstawne, o czym świadczy odrzucenie protestu przez resort. Przez takie działanie konkurencji szkoły dostaną później komputery — mówi Małgorzata Walczak, wiceprezes Optimusa.

NTT nie skomentowało sprawy.

Rozgrywka w 8 przetargach jest tylko wstępem do megazamówień, które resort edukacji szykuje przy współfinansowaniu unijnym. Na ten rok MENiS będzie miał do wydania jeszcze blisko 400 mln zł, a do 2006 r. łącznie ponad 1,5 mld zł. Szkoły dostaną ponad 360 tys. zestawów komputerowych.

Przetargi mogą zostać ogłoszone jeszcze w wakacje (zależy to od wydania odpowiednich rozporządzeń o finansowaniu projektów przez resort finansów). Walka w tych przetargach będzie dużo ostrzejsza. Start zapowiadają właściwie wszyscy liczący się dostawcy komputerów z HP i Dellem na czele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NTT walczy z Optimusem