NVIDIA wesprze kierowców

TR
09-07-2013, 09:14

Amerykańska NVIDIA, jeden z największych na świecie producentów procesorów graficznych, dotychczas stosowane w grach komputerowych rozwiązania wykorzysta w przemyśle samochodowym– informuje Forbes.

Gigant komputerowy przy współpracy z przedstawicielami branży motoryzacyjnej zaprojektował interaktywnego asystenta kierowcy.

Rozwiązanie na przedniej szybie samochodu wyświetlać będzie obrazy 3D, na których umieszczone będą wskazówki przydane dla prowadzącego.

Dzięki projektowanym informacjom kierowca będzie mógł m.in. odnaleźć szukany adres, sprawdzić szybkość, z która samochód się porusza i skorzystać z nawigacji GPS.

Dotychczas podobna technologia wykorzystywana była w kokpitach odrzutowców. Teraz rozwiązanie trafia do masowego odbiorcy.

NVIDIA informuje, że procesor Tegra znajdzie się na wyposażeniu w 34 modelach samochodów pochodzących od 7 producentów.

Romans NVIDIA z branżą motoryzacyjna rozpoczął się w 2008 r. Wtedy po drogach zaczęły się poruszać pierwsze samochody wyposażone w procesory kalifornijskiego producenta. Od tego czasu przemysł samochodowy zaopatrzony został w 4,5 mln procesory wyprodukowane przez NVIDIA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / NVIDIA wesprze kierowców