NYT: Reddit wyceniony na ponad 10 mld USD

opublikowano: 12-08-2021, 13:28

Reddit pozyskał 410 mln USD finansowania, które wycenia właściciela serwisu społecznościowego na ponad 10 mld USD, informuje The New York Times.

Obecna wycena jest wyraźnie wyższa niż sześć miesięcy temu. Wówczas, po pozyskaniu przez spółkę 250 mln USD, wynosiła 6 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reddit poinformował, że oczekuje iż jego dotychczasowi inwestorzy także wezmą udział w ostatniej ofercie, co może oznaczać iż zamknie się ona kwotą ok. 700 mln USD. Steve Huffman, założyciel i prezes Reddit przyznał, że spółka nie planowała kolejnej rundy finansowania po przeprowadzonej sześć miesięcy temu, ale oferta wiodącego w niej Fidelity Investments okazała się tak atrakcyjna, że nie można było się jej oprzeć. Ostatecznie zwyciężył argument, że pozyskane nowe pieniądze dadzą Reddit więcej czasu na decyzję o ewentualnym wejściu na giełdę.

Odwiedzany każdego dnia przez ponad 50 mln użytkowników Reddit w tym roku po raz pierwszy przekroczył 100 mln USD przychodów w jednym kwartale, przypomina The New York Times.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane