O nowych możliwościach w sprawdzonej formule

opublikowano: 30-09-2021, 20:00

W najbliższy wtorek – 5 października, w warszawskim centrum EXPO XXI, rozpocznie się szósta edycja Kongresu 590. Tym razem hasłem przewodnim imprezy będą „nowe możliwości”.

Kongresowi 590, którego nazwa pochodzi od prefiksu kodu kreskowego oznaczającego towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa, tradycyjnie już patronuje Prezydent RP Andrzej Duda. Impreza zgromadzi ponad 150 prelegentów, poczynając od polityków, przez ludzi biznesu, kultury i sztuki, kończąc na projektantach mody.

Płaszczyzna współpracy:
Płaszczyzna współpracy:
Głównym celem Kongresu 590 jest uwolnienie potencjału polskiej gospodarki, a także stworzenie przestrzeni do współpracy dla polskich przedsiębiorców, naukowców i polityków.
Bartosz Frydrych / Forum

Twarzą w twarz

Tegoroczna edycja – w przeciwieństwie do poprzedniej – nie będzie miała charakteru wirtualnego, lecz będzie spotkaniem w świecie rzeczywistym, co zdaniem organizatorów ma ułatwić dyskusje i wymianę opinii.

– Ostatnia, 5. edycja kongresu odniosła wielki sukces: w trwającej dwa dni imprezie wzięło udział ponad 200 prelegentów. Transmisje online z paneli, prowadzonych równocześnie na czterech scenach oraz wywiady z ekspertami obejrzało ponad 40 tys. osób. Tym razem planujemy spotkanie w tradycyjnej formule – dzięki temu wszyscy uczestnicy nie tylko będą mogli oglądać panele i wystąpienia na żywo, ale również odwiedzić stoiska naszych partnerów oraz nawiązać z nimi bezpośrednie relacje biznesowe. Taka formuła jest najbardziej efektywna – zapewnia Remigiusz Kopoczek, prezes organizującej wydarzenie spółki Kongres 590.

Siedem wątków głównych

Dwudniowa impreza, która wpisała się już na stałe do kalendarza kluczowych wydarzeń gospodarczych, skupi się na siedmiu obszarach tematycznych. Pierwszy z nich – „Nowe państwo” – będzie poświęcony zagadnieniom administracji cyfrowej i jej roli w realizacji programów rozwoju. Przewidziano w nim także miejsce na dyskusję o roli Unii Europejskiej w odbudowie gospodarki po pandemii.

Drugim wątkiem tematycznym będą „Nowe rynki”, w jego ramach zaplanowano dyskusję o poszukiwaniu nowych, pozaeuropejskich rynków zbytu dla polskich towarów i usług. W tym obszarze tematycznym uwzględniono także miejsce na debatę o przebudowie łańcuchów dostaw.

Obszar „Nowe sektory” będzie zaś poświęcony wywołanym lub przyspieszonym przez pandemię zmianom technologicznym i społecznym oraz możliwościom ich wykorzystania do zwiększenia potencjału gospodarki.

Kolejny zestaw zagadnień do omówienia to „Edukacja i rynek pracy” – w kontekście zmian zachodzących w światowej gospodarce.

W czasie trwającej wciąż pandemii wśród zagadnień do przedyskutowania nie mogło zabraknąć wątku „Zdrowie”. Przewidziano więc zarówno dyskusję o systemie opieki zdrowotnej, jak i o nowych technologiach wykorzystywanych w medycynie.

Obszar tematyczny „Nauka oraz badania i rozwój” będzie zdominowany przez dwie grupy tematów. Pierwszy to zwiększenie i optymalizacja nakładów na naukę, a drugi – usprawnienie absorpcji przez gospodarkę rozwiązań wypracowanych w pracowniach badawczych i laboratoriach.

Ostatnim – siódmym – obszarem tematycznym tegorocznego kongresu będzie „Nowy obraz Polski”, w trakcie którego eksperci będą szukali sposobów zwiększenia atrakcyjności naszego kraju poprzez wykorzystanie kultury i sztuki, a także dróg finansowania tych dziedzin, które budują jego pozytywny wizerunek na arenie międzynarodowej.

Wśród prelegentów, oprócz Prezydenta RP Andrzeja Dudy, znajdą się m.in. Alexander Van der Bellen, prezydent Federalny Republiki Austrii, który zapowiedział swoje wystąpienie w ramach odbywającego się w trakcie kongresu forum polsko-austriackiego Green Future, oraz Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane