Obostrzenia dla TIR-ów na słowackich i czeskich drogach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-07-2006, 14:55

Ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych o ciężarze powyżej 7,5 tony wystąpią w środę na Słowacji oraz w środę i czwartek w Republice Czeskiej. W tych dniach przypadają tam święta państwowe - poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych o ciężarze powyżej 7,5 tony wystąpią w środę na Słowacji oraz w środę i czwartek w Republice Czeskiej. W tych dniach przypadają tam święta państwowe - poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

W środę w Republice Czeskiej i na Słowacji przypada święto Cyryla i Metodego. W Republice Czeskiej świętem jest także rocznica spalenia na stosie w 1415 roku Jana Husa, przypadająca w czwartek.

W środę na Słowacji, od północy do godz. 22.00, ciężarówki o ciężarze powyżej 7,5 tony nie będą się mogły poruszać. Pojazdy będą kierowane na najbliższe parkingi. "Wyjątkiem są ładunki łatwo się psujące i transporty żywych zwierząt. Takie TIR-y zostaną dopuszczone do ruchu, mimo dnia świątecznego" - poinformował we wtorek rzecznik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej kapitan Marek Jarosiński.

Rzecznik Śląskiego Oddziału Straży Granicznej major Grzegorz Klejnowski poinformował PAP, że w Republice Czeskiej identyczny zakaz będzie obowiązywał w środę i czwartek w godzinach od 13.00 do 22.00.

Major Klejnowski przypomniał, że podobne obostrzenia w Republice Czeskiej obowiązują od 1 lipca w weekendy: w piątki od godziny 17.00 do 22.00, soboty od 7.00 do 13.00, a w niedziele od 13.00 do 22.00.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Obostrzenia dla TIR-ów na słowackich i czeskich drogach