Obroty razy dwa, zyski razy trzy

Marcin Goralewski
24-03-2006, 00:00

Bydgoski Makrum uzupełnił portfel tegorocznych ofert publicznych DM BOŚ. O emisji wiadomo niewiele, więcej — o finansach spółki.

Wiele wskazuje na to, że w maju do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) trafi prospekt emisyjny bydgoskiego Makrum, spółki specjalizującej się w budowie specjalistycznych maszyn i urządzeń oraz linii technologicznych.

— Emisja nie będzie duża, choć na konkrety jest za wcześnie. Inwestorom możemy zaoferować akcje z podwyższenia kapitału oraz już wyemitowane, które kontroluje grupa osób fizycznych — mówi Bogdan Duszek, dyrektor wydziału rynku pierwotnego DM BOŚ, który pomoże spółce zadebiutować na giełdzie.

W ubiegłym roku Makrum osiągnęło 40 mln zł przychodów i 700 tys. zł zysku netto. Z informacji DM BOŚ wynika, że w tym roku ma być zdecydowanie lepiej, co pewnie ucieszy inwestorów zainteresowanych emisją. Firma planuje bowiem 2,5 mln zł zysku. Makrum uważa, że dobra koniunktura w branży utrzyma się przez kilka lat. Dlatego pieniądze z emisji mają zostać wykorzystane na rozbudowę i modernizację parku maszynowego. Sama spółka na razie milczy na temat planów inwestycyjnych.

Makrum nie jest jedynym przedsiębiorstwem, które DM BOŚ chce wprowadzić na parkiet. Broker podpisał już bliźniaczą umowę z Unimą 2000 Systemy Teleinformatyczne.

— W kwietniu prospekt znajdzie się w KPWiG, a sama oferta może zostać przeprowadzona w drugiej połowie roku — dodaje Bogdan Duszek.

Jej wielkość będzie zbliżona do Makrum. DM BOŚ chce podpisać jeszcze jedną umowę z firmą wybierającą się na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obroty razy dwa, zyski razy trzy