Odbicie wytraca impet

Notowania na giełdzie nowojorskiej nie są w stanie kontynuować odbicia z piątku, a inwestorzy oczekują na rozpoczęcie sezonu wyników kwartalnych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Poniedziałkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem powrotu przewagi strony sprzedającej, po tym jak indeks S&P500 zakończył zniżką dwa tygodnie z rzędu. Po dwóch i pół godziny od otwarcia S&P500 oraz Dow Jones utrzymują się po 0,2 proc. pod kreską, a Nasdaq zniżkuje o 0,4 proc. Do przeceny wrócił indeks małych spółek Russell2000 (-0,9 proc.), który wcześniejszymi zniżkami naruszył 10-procentową granicę, której przekroczenie uważane jest za wyznacznik rynkowej korekty.

- Handel będzie nerwowy aż do rozpoczęcia sezonu wyników kwartalnych. Z niepokojem czekamy, co zarządy spółek powiedzą o sile dolara i przychodach z operacji zagranicznych – komentował dla Bloomberga Jim Russell, strateg rynku akcji towarzystwa U.S. Bank Wealth Management.

Sezon wyników kwartalnych rozpocznie się w środę, kiedy to po sesji raport opublikuje Alcoa. Tego samego dnia światło dzienne ujrzą protokoły z wrześniowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Odbicie wytraca impet