Odchudzanie w H+H

  • Emil Górecki
opublikowano: 19-02-2015, 00:00

Zamknięcie trzech z przejętych niedawno pięciu zakładów ma poprawić rentowność producenta betonowych bloczków.

Grupa H+H, producent bloczków z betonu komórkowego należący do notowanego, w Kopenhadze H+H International, zamyka cztery spośród dziesięciu polskich zakładów produkcyjnych. Produkcja już stanęła w małopolskiej Skawinie, a do końca lutego zakończy się w Świerżach Górnych k. Kozienic (woj. mazowieckie), Długim Kącie k. Biłgoraja (woj. lubelskie) i Wilkasach k. Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie). Spółka poinformowała urzędy pracy o zwolnieniach grupowych, które dotkną 200 pracowników. H+H Polska przejęła spółkę Prefabet, właściciela zamykanych zakładów w Świerżach, Długim Kącie i Wilkasach, na początku lutego od cementowej Grupy Ożarów. Decyzję o pozostawieniu w Polsce tylko sześciu fabryk tłumaczy niesatysfakcjonującym poziomem uzyskiwanej rentowności.

Zapowiada wzrost wykorzystania potencjału produkcyjnego w dwa lata oraz zwiększenie do końca 2016 r. wydatków inwestycyjnych o około 11 mln zł. Dlaczego grupa zdecydowała się na zamknięcie większości zakładów przejętych dopiero dwa tygodnie temu? „Zakup 100 proc. akcji Grupy Prefabet jest kolejnym etapem realizowanej strategii rozwoju Grupy H+H, który ma doprowadzić do przywrócenia rentowności polskiego połączonego biznesu. To wiąże się z koniecznością podjęcia głębokiej restrukturyzacji w obszarze organizacji produkcji i sprzedaży Grupy H+H Polska” — tłumaczy spółka w komunikacie prasowym. © Ⓟ

709 mln zł Takie przychody zanotowało H+H International w 2013 r…

52 mln zł …a tyle wyniosła strata netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu