Oddziały dały pierwsze efekty

Marcin Gesing
opublikowano: 06-11-2003, 00:00

Po trzech kwartałach tego roku przychody Warbudu były o 18,3 proc. wyższe niż za cały 2002 r.

Spółka, której większościowym akcjonariuszem jest Vinci Construction, francuski koncern budowlany, zanotowała poprawę przychodów.

— To efekt wyjścia poza rynek warszawski. Stworzyliśmy oddziały i lokalną sieć marketingową. Zbieramy pierwsze plony — mówi Jarosław Popiołek, szef Warbudu.

Spółka ma obecnie filie w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Na tym nie koniec. Warbud został w tym roku generalnym wykonawcą inwestycji GTC w Belgradzie i tam utworzył spółkę celową.

— Umożliwiło nam to rozpoznanie rynków południowej Europy. Muszę przyznać, że wyglądają obiecująco — podkreśla szef Warbudu.

Firma odbiera już sporo sygnałów od lokalnych inwestorów, na co z aprobatą patrzy Vinci Construction. Szef Warbudu zapewnia, że ma pełne poparcie francuskiego inwestora dla wykorzystania potencjału warszawskiej firmy na rynkach Serbii, Bułgarii, Rumunii i Węgier.

Warbud prognozuje, że na koniec 2003 r. przychody przekroczą 800 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oddziały dały pierwsze efekty