Czytasz dzięki

Odpisy obniżą wynik grupy PGNiG o ok. 770 mln zł

  • PAP
opublikowano: 12-05-2020, 18:04

Efekt dokonania odpisów aktualizujących powstałych w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości majątku w segmencie Poszukiwanie i Wydobycie, pomniejszy skonsolidowany wynik operacyjny GK PGNiG w I kwartale 2020 roku o ok. 0,77 mld zł - podała spółka we wtorkowym komunikacie.

PGNiG dodał, że kwota obejmuje odpis wartości środków trwałych oraz środków trwałych w budowie związanych z wydobyciem węglowodorów w Polsce i za granicą.

Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG
Zobacz więcej

Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

"Odpisy aktualizujące są efektem oceny wartości odzyskiwanej aktywów, dokonywanej na podstawie analizy przyszłych przepływów pieniężnych - w szczególności w oparciu o aktualne i prognozowane ścieżki cenowe węglowodorów na międzynarodowych rynkach" - wyjaśniono.

Spółka zastrzegła jednak, że ich wartość ma charakter szacunkowy i może się jeszcze różnić od wartości ostatecznej. Zostanie ona przedstawiona 4 czerwca br. podczas publikacji skonsolidowanego raportu okresowego za pierwszy kwartał br.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane