Odwrót surowców

DI
opublikowano: 26-04-2006, 00:00

Wielkie zmiany w grze X-Trade Brokers DM — drogowiec i investor są poza czołówką i praktycznie stracili szanse na jaguara X-type.

Taki dzień musiał nadejść. Wielka korekta notowań metali, głównie srebra i złota w ubiegły czwartek zmieniła klasyfikację internetowej gry inwestycyjnej X-Trade Brokers DM. W dziesiątce utrzymał się tylko jeden inwestor. Tytani rankingu, czyli drogowiec i investor, są już poza czołówką i raczej nie mają szans na powrót. Wiara w dalsze wzrosty cen srebra nie pomogła — po załamaniu się cen w czwartek, w piątek srebro szło w górę, ale w poniedziałek znów taniało.

W tym samym tempie spadały wartości portfeli inwestorów skoncentrowanych wyłącznie na towarach i liczących wyłącznie na wzrosty. Formuła „wystarczy być i czekać” na rynku towarowym zupełnie się nie sprawdziła. Daniel22, prowadząc dzięki inwestycjom towarowym, też systematycznie traci. Na czele trzyma go tylko spory dorobek poprzednich dni. Do dziesiątki powracają dawno nie widziani Jerzyk1980 i TomiDr. Koniec gry coraz bliżej — już 27 kwietnia.

Trend boczny notowań towarów i umacnianie się złotego premiują obecnie inwestorów walutowych. Na finiszu gracze zupełnie się nie oszczędzają. Inwestują bardzo ryzykownie, licząc nawet na niewielkie ruchy rynku, które pozwolą na wejście wyżej w klasyfikacji. Nic dziwnego — błędy w tej grze nie kosztują, bo inwestorzy nie angażują własnych środków. Rzeczy-wista jest za to nagroda — to jaguar X-type.

W czwartek w południe poznamy ostatni ranking inwestorów Vip Trader. W drugiej po- łowie maja, podczas Finału Vip Trader wieńczącego grę, wręczymy zwycięzcy kluczyki do nagrody głównej — Jaguara X-type.

Gra trwa od 20 marca. Inwestycje dotyczą rynku Forex — to 39 par walutowych, 9 towarów (złoto, srebro, platyna, pallad, gaz, ropa, miedź, aluminium i cynk) i 6 indeksów giełd światowych (Nasdaq, DJIA, S&P 500, CAC40, FTSE, DAX).

Więcej informacji o grze, nad którą patronat ma „PB” na stronie www.xtb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu