OFE Polsat: chłodna ocena i dystans

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 08-07-2002, 00:00

Robert Woźny

dyrektor departamentu inwestycji

Wykształcenie

Robert Woźny ma 33 lata. Ukończył Wydział Nawigacji Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni (magister inżynier nawigator morski).

Staż zawodowy

W 1994 r. zaczął pracę jako makler papierów wartościowych w Biurze Maklerskim Pomorskiego Banku Kredytowego w Gdynii. W latach 1994-96 był zatrudniony jako makler papierów wartościowych i analityk w Domu Maklerskim Penetrator, oddział w Gdańsku. Od 1996 r. do1997 r. był maklerem papierów wartościowych oraz doradcą inwestycyjnym w wydziale analiz rynkowych w Biurze Maklerskim Banku Gdańskiego w Gdańsku. W latach 1997-99 pracował jako doradca inwestycyjny w pionie doradztwa i analiz w Domu Maklerskim BIG BG w Warszawie. Od marca 1999 r. jest w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym Polsat dyrektorem departamentu inwestycji, a w okresie kwiecień 2001-marzec 2002 r. był także wiceprezesem zarządu.

Kursy

Ma licencję doradcy inwestycyjnego, licencję maklera papierów wartościowych, ukończył też studium doradców podatkowych.

Nadzór nad inwestycjami sprawuje Anna Horsecka, prezes PTE Polsat.

Styl i autorytet

Największy sukces zawodowy

— Sukcesem jest stworzenie prężnego, doskonale współpracującego zespołu, który jest w stanie osiągać świetne wyniki. Za minione trzy lata osiągnęliśmy najwyższą stopę zwrotu wśród funduszy emerytalnych w Polsce — to niewątpliwy sukces. Jednak największy, jak sądzę, to ten, który jest jeszcze przede mną.

Preferowany styl zarządzania

— Mój styl zarządzania opiera się na chłodnej ocenie sytuacji i perspektyw z zachowaniem niezbędnego dystansu. Dla mnie zarządzanie to rodzaj rzemiosła, a nie dziedzina sztuki. Porównanie ryzyka i oczekiwanych zysków odbywa się w sposób ciągły, a wnioski wpływają na kształt portfela. Sam dobór aktywów bliższy jest strategii bottom up, jednak z pewnymi modyfikacjami.

Autorytet zawodowy

— Jest sporo ciekawych ludzi, od których warto się uczyć, ale od każdego czegoś innego. Dlatego nie podam konkretnej postaci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / OFE Polsat: chłodna ocena i dystans