OFE tracą razem z giełdą

MCW
opublikowano: 04-09-2019, 22:00

Żaden otwarty fundusz emerytalny nie przyniósł w sierpniu zysku, ale też nie wypadł gorzej od szerokiego rynku.

Ubiegły miesiąc był najgorszy w tym roku dla warszawskiej giełdy. Zawirowania na światowych rynkach akcji, zarówno tych rozwiniętych, jak i wschodzących, poskutkowały 4,9-procentowym spadkiem indeksu WIG. Przełożyło się to na wyniki otwartych funduszy emerytalnych, które — jak wynika z danych serwisu analizy.pl — straciły w tym czasie średnio 4,2 proc.

Najgorszy wynik (-4,9 proc.) zanotował PKO BP Bankowy OFE, który już drugi miesiąc z rzędu zamyka stawkę, a w perspektywie sześciu miesięcy również wypada najgorzej. Najmniejsze straty dotknęły otwarte fundusze emerytalne MetLife i Allianz Polska z wynikiem wynoszącym odpowiednio -3,6 i -3,8 proc. W perspektywie 24 miesięcy wszystkie OFE znajdują się na dwucyfrowym minusie albo bardzo blisko tego wyniku. Jednak już dla okresu 5-letniego średni wynik to plus 11,4 proc.

-4,2 proc. - tyle średnio straciły w sierpniu OFE.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu