Oferta dla zamożnych klientów szybko się rozwija

Materiał partnera
opublikowano: 28-04-2016, 22:00

Klientów zasobnego portfela przybywa. Jednocześnie wzrasta świadomość oferty instytucji finansowych w ramach takich usług jak private banking czy concierge.

Osoby korzystające z Noble Bank – Private Banking wyróżnia nie tylko wysokość dochodu, ale także potrzeba korzystania z rozbudowanych, profilowanych usług. Mowa o ofercie dla klientów, którzy wymagają indywidualnego traktowania, oczekują gwarancji najwyższego poziomu profesjonalnych usług finansowych i chcą oszczędzać czas, który ma dla nich bardzo wysoką wartość.

Bankowość prywatna

Noble Bank to pionier na rynku profesjonalnego private bankingu. Został stworzony z myślą o obsłudze najbardziej wymagających klientów, dla których pracuje zespół private bankerów, wspieranych przez ekspertów z zakresu inwestycji, doradztwa podatkowego, nieruchomości i maklerów. Konto private banking to m.in. obsługa w dowolnym miejscu (w banku, w firmie lub domu klienta), podwyższone oprocentowanie lokat i negocjowalne warunki depozytów, budowane indywidualnie produkty inwestycyjne.


– Noble Bank to połączenie wiedzy i profesjonalizmu doradców z unikalnymi produktami finansowymi, tworzonymi „na miarę”. Zespół doświadczonych private bankierów Noble Banku dba o kapitał klientów, pomaga im wyznaczyć cele i priorytety finansowe. Nasi klienci mają wyraźnie sprecyzowane cele, które mogą być zrealizowane tylko dzięki stworzeniu indywidualnej strategii inwestycyjnej. Dlatego dla każdego inwestora przygotowywany jest spersonalizowany portfel instrumentów finansowych – mówi Mariusz Latek, dyrektor zarządzający obszarem private banking z Noble Banku.

Fundusz roku

Mimo że miniony rok nie był najlepszym na rynku papierów wartościowych, funduszom Noble Banku udało się osiągnąć spektakularne sukcesy w zarządzaniu portfelami.

– Wyróżnikiem Noble Banku jest z pewnością tworzona „na miarę”, najwyższej jakości oferta inwestycyjna oraz kompetencje Noble Funds, które zostało uznane najlepszym TFI 2015 roku przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Dzięki skutecznej polityce inwestycyjnej w ofercie Noble Funds TFI znajdują się jedne z najlepszych funduszy inwestycyjnych w naszym kraju, co potwierdzają wygrane w ratingach porównawczych – patrzących nie na chwilowe sukcesy, ale na obiektywne wyniki w długofalowej perspektywie – dodaje Mariusz Latek.

Zabezpieczenie majątku i dziedziczenia

Naturalnym kierunkiem rozwoju bankowości prywatnej na świecie jest tzw. family office, czyli model, w którym zaufany bankier zarządza nie elementami, ale całym majątkiem klienta i jego rodziny. – Private banking to znacznie więcej niż usługa – to kompleksowe doradztwo i wyjątkowa relacja z klientem, dla którego bank staje się często strażnikiem rodzinnego majątku i powiernikiem biznesowych tajemnic – dodaje Mariusz Latek. Zamożni Polacy myślą już o sukcesji, chcą zabezpieczyć przyszłość najbliższych i swoje biznesy. Dlatego Noble Bank wprowadził ofertę Wealth Guard. Wspólnie z prawnikami i ekspertami podatkowymi z kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka udostępnia produkty zabezpieczające takie obszary, jak ochrona prywatności, planowanie podatkowe i sukcesja. Transfer międzypokoleniowy, czyli kompleksowa pomoc w zabezpieczeniu majątku na rzecz wskazanych spadkobierców, opiera się na dopasowaniu do konkretnych sytuacji odpowiednich narzędzi, pozwalających przekazać wysokie kwoty w najkrótszym czasie, przy zachowaniu struktury podziału majątku zgodnej z życzeniem inwestora. Dzięki indywidualnemu podejściu można oszczędzić i czas, i pieniądze klientów, które zostałyby pochłonięte przez tradycyjne postępowanie spadkowe.

Willa nad jeziorem Como

Zakup luksusowej nieruchomości to nie tylko kwestia finansowania. To także znalezienie odpowiedniego miejsca, nieruchomości, uniknięcia barier formalnoprawnych. Partnerstwo Noble Banku z Sotheby’s International Realty daje możliwość łatwego zakupu luksusowych nieruchomości na całym świecie. Klient może obejrzeć katalog ofert dostępnych w tysiącach lokalizacji i dopiero po selekcji, na miejscu oglądać już te wybrane. Może skorzystać z wiedzy i doświadczenia doradcy, a także wsparcia prawnego, podatkowego itd.

Concierge z banku

Jak można scharakteryzować usługę? To zespół konsultantów, którzy są w stanie zapewnić niemal wszystko: od rezerwacji stolika w wymarzonej restauracji, przez zdobycie biletów na koncert, odnalezienie zagubionego w podróży bagażu, aż po wyjazd dla całej rodziny na drugi koniec świata. – Dziś czas prywatny jest świętością. Z jednej strony klienci chcą maksymalnie oszczędzać czas tam, gdzie nie muszą sami go na coś poświęcać lub gdzie po prostu go nie mają. Bardzo często zlecają nam pomoc w pozornie prostych i tanich, ale wymagających np. wykonania wielu telefonów, porównania ofert czy skoordynowania kilku osób, zadaniach codziennych. Z drugiej: ogromna ilość zleceń dla Noble Concierge dotyczy organizowania urlopów, podróży, weekendowych wyjazdów, czasu związanego z pasjami, rodzinnych uroczystości czy wyjątkowych prezentów dla najbliższych – tłumaczy Edyta Brykała, prezes Noble Concierge. W zawód konsultantów concierge wpisana jest nadzwyczajna dyskrecja i indywidualne podejście do każdego klienta.

Wartość dodana

Na klientów Noble Banku czeka też cały szereg usług dodanych, np. Private Banking Po Godzinach, czyli cykl klubowych spotkań z udziałem ekspertów, z nieformalną częścią koktajlową, gdzie uczestnicy mają okazję do swobodnej rozmowy. A także Noble Market Review, czyli cykl spotkań merytorycznych o charakterze „przeglądu rynkowego” z doradcą inwestycyjnym.

 

Jak podkreśla Mariusz Latek, dyrektor zarządzający obszarem private banking z Noble Banku, wyróżnikiem Noble Banku jest najwyższej jakości oferta tworzona „na miarę”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oferta dla zamożnych klientów szybko się rozwija