Mimo to, Grzegorza Laty i Mirosława Drzewieckiego nie opuszcza optymizm.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przygotowań do EURO 2012, wszystko idzie zgodnie z planem – mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie Mirosław Drzewiecki, minister sportu i turystyki.
Panowie zdementowali plotki na temat odebrania nam prawa do organizacji mistrzostw z Ukrainą na rzecz Niemców.
- Mogę dziś z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że EURO 2012 odbędą się w Polsce i na Ukrainie i jestem przekonany, że będą to jedne z najlepszych mistrzostw w piłce nożnej na świecie – mówi Grzegorz Lato, prezes PZPN i szef spółki Euro 2012-Polska powołanej ostatnio przez PZPN i UEFA.
- Jesteśmy optymistami, pracujemy, by wszystko poszło zgodnie z planem – zapewniał Marcin Herra, prezes spółki pl.2012, która koordynuje przygotowania do mistrzostw. Poproszony o wskazanie najbardziej zagrożonych projektów wymienił: budowę autostrad, zwłaszcza odcinka prowadzącego do Warszawy, a także modernizację Dworca Centralnego w Warszawie.
- Jestem pewien, że na mecze będzie można dotrzeć do Warszawy autostradą – mówił Mirosław Drzewiecki.
W połowie maja do Polski przyjadą przedstawiciele UEFA, którzy ocenią stan przygotowań Polski i zdecydują, w których (spośród sześciu) polskich miastach rozgrywane będą mecze.
- Na razie jedynym pewniakiem jest stolica – powiedział Mirosław
Drzewiecki.