Olejniczak będzie ubiegać się o mandat eurodeputowanego

PAP
15-03-2009, 13:18

Wojciech Olejniczak (SLD) poinformował w  niedzielę, że będzie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Polska powinna być silnie reprezentowana w Parlamencie Europejskim i zamierzam ubiegać się o mandat eurodeputowanego" - powiedział Olejniczak w programie 7 Dzień Tygodnia w radiu Zet.

"Uważam, że dzisiaj wiele spraw, które dotyczą bezpośrednio i kryzysu, i sposobu ich rozwiązywania, nie da się zrobić już tylko w Polsce. Trzeba poszukiwać wielkiej współpracy w Europie, trzeba poszukiwać sojuszników w Unii Europejskiej" - zaznaczył.

Wcześniej wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD) informował, że Olejniczak najprawdopodobniej znajdzie się na pierwszym miejscu warszawskiej listy kandydatów SLD do Parlamentu Europejskiego.

Na razie wiadomo, że w czerwcowych wyborach mają wziąć udział m.in. dotychczasowi eurodeputowani Sojuszu: Marek Siwiec (z Poznania), Lidia Geringer de Oedenberg (Wrocław), Andrzej Szejna (Kraków), Bogusław Liberadzki (Szczecin), a także europoseł UP Adam Gierek (Katowice).

Ponadto do europarlamentu kandydować ma też kilku krajowych posłów, w tym Jolanta Szymanek-Deresz, a także Janusz Zemke.

W sobotę SLD zaprezentował wspólny program lewicowych ugrupowań zrzeszonych w Partii Europejskich Socjalistów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Za priorytet uznano walkę z kryzysem gospodarczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Olejniczak będzie ubiegać się o mandat eurodeputowanego