Oleksy jest przeciwny skróceniu kadencji Sejmu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 05-05-2005, 09:27

Józef Oleksy dał do zrozumienia, że Włodzimierz Cimoszewicz otrzyma poparcie SLD, jeśli zechce kandydować na prezydenta. Gość Radia dla Ciebie uznał, że Sejm nie powinien się dziś rozwiązać i że premier nie powinien podawać się do dymisji.

Józef Oleksy dał do zrozumienia, że Włodzimierz Cimoszewicz otrzyma poparcie SLD, jeśli zechce kandydować na prezydenta. Gość Radia dla Ciebie uznał, że Sejm nie powinien się dziś rozwiązać i że premier nie powinien podawać się do dymisji.

Zdaniem Oleksego takie posunięcia nie są korzystne dla państwa w okresie, gdy ważą się, min., losy budżetu Unii Europejskiej. Szef SLD uważa, że premier Marek Belka powinien wykazać się większym poczuciem odpowiedzialności i nie wzywać do rozwiązania Sejmu ani grozić odejściem z urzędu. Oleksy przyznał, że lewica, która rok temu chciała wcześniejszych wyborów, dziś jest przeciwna skracaniu kadencji Sejmu w trosce o dobro państwa. Winą za zmianę decyzji SLD obarczył prawicową opozycję, której posunięcia - jego zdaniem - destabilizują państwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane