Olprint już korzysta

Adam Brzozowski
03-12-2003, 00:00

Firma Olprint potrzebowała kilku tygodni na zawarcie umowy z leasingodawcą. Teoretycznie procedurę można zakończyć po 24 h.

Umowę leasingu można zawrzeć, po przedstawieniu wszystkich wymaganych dokumentów firmy i złożeniu wniosku, teoretycznie w ciągu 24 godzin. W przypadku większych transakcji czas ten wydłuża się do 48 godzin. Jednak w praktyce, przy konstruowaniu umowy na sfinansowanie inwestycji w IT, mogą wystąpić komplikacje, które zabiorą znacznie więcej czasu.

Wrocławska spółka Olprint, zajmująca się dystrybucją sprzętu komputerowego, obecnie wdraża system wspomagający zarządzanie firmy Exact Software Poland klasy ERP, finansowany poprzez leasing.

Według Jarosława Wolskiego, prezesa Olprint, okres wymiany dokumentacji i prowadzenia rozmów z towarzystwem lesingowym i Exactem, trwał kilka tygodni. Inwestor musiał w tym czasie rozpatrzyć wszystkie sprawy formalne oraz zakończyć procedurę pozyskiwania środków z funduszu Phare na dofinansowanie licencji systemu (procedura ta trwała w sumie kilka miesięcy).

— Na naszą decyzję o wyborze leasingu wpłynął m.in. duży koszt systemu oraz skomplikowane formalności związane z innymi formami finansowania inwestycji, np. z uzyskaniem kredytu. Umowa z leasingodawcą została zawarta na okres 24 miesięcy. Jest to realny czas w przypadku naszej spółki do spłaty miesięcznych rat leasingowych — mówi Jarosław Wolski.

Dodaje on, że firma skorzystała z usług tego samego towarzystwa, które zapewniło jej wcześniej leasing floty samochodowej.

Olprint dopiero rozpoczyna wdrażanie systemu. Aplikacja wymagała wymiany części hardware’u, jednak w tym zakresie inwestor skorzystał ze środków własnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Olprint już korzysta