Operatorzy kończą spory

MGOR
opublikowano: 25-01-2007, 00:00

Netia liczy, że za kilka miesięcy zaoferuje lepsze i tańsze usługi. To rezultat zawartego z TP wstępnego porozumienia.

Telekomunikacja Polska i Netia zawarły porozumienie o współpracy, regulujące najważniejsze kwestie rynkowe między firmami.

— To rezultat wielu miesięcy negocjacji. Podpisaliśmy umowę, która na nowo określi nasze relacje. W ten sposób zakończy się, np. kilkanaście sporów, jakie toczą się przed sądami. Umowa nie oznacza, że nie będziemy walczyć o klientów. W tej materii nic się nie zmienia. Cieszę się jednak, że do takiego prorozumienia doszło. Rynek nie musi być regulowany tylko przez regulatora — mówi Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej.

— Teraz będziemy podpisywać konkretne umowy określające zasady współpracy w konkretnych obszarach — dodaje Paweł Karłowski, p.o. prezes Netii.

Porozumienie dotyczy m.in. uwolenienia pętli lokalnej, czyli możliwości korzystania przez Netię z sieci TP od centrali do gniazdka abonenta i oferowania własnych usług, oferty ramowej wyznaczającej wysokość stawek, jakie spółka płaci TP za rozpoczynanie i kończenie rozmów w jej sieci. Te opłaty mają bezpośredni wpływ na cenę usług oferowanych przez operatorów alternatywnych. Kolejny punkt porozumienia dotyczy hurtowej sprzedaży abonamentu, pozycji także wpływającej na konkurencyjność poszczególnych operatorów.

Dla Netii umowa oznacza szansę na szybsze opracowanie oczekiwanej przez rynek strategii, już pod kierunkiem nowego prezesa Mirosława Godlewskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Operatorzy kończą spory