Optymistyczna Klima

ANP
opublikowano: 19-12-2008, 00:00

Wpierw przenosiny na główny parkiet, potem budowa zakładu i nowa emisja. Oto plan spółki na nowy rok.

Wpierw przenosiny na główny parkiet, potem budowa zakładu i nowa emisja. Oto plan spółki na nowy rok.

Centrum Klima, spółka specjalizująca się w wentylacji i klimatyzacji, 6 stycznia przeniesie się na rynek podstawowy GPW. Wczoraj opublikowano prospekt, choć operacji nie będzie towarzyszyła emisja. Spółka nosi się z zamiarem jej przeprowadzenia w 2009 r.

— Potrzebujemy 35 mln zł na zbudowanie hali produkcyjnej w Wieruchowie koło Warszawy, co pozwoli trzykrotnie zwiększyć moce. Jak tylko poprawi się sytuacja na giełdzie, uplasujemy emisję. Plan zakłada zaoferowanie 2 mln nowych walorów, które pozwoliłyby sfinansować cały plan inwestycyjny. Jednocześnie staramy się o kredyt na ten projekt — mówi Marek Perendyk, prezes Centrum Klima i główny akcjonariusz.

Obecnie spółka czeka na pozwolenie na budowę hali. Prace rozpocznie w kwietniu 2009 r. Firma chciałaby mocniej postawić na sprzedaż zagraniczną.

— Zakładamy, że eksport będzie się szybciej rozwijać niż sprzedaż krajowa. Chcemy mocno zaistnieć na unijnych rynkach. Rynki Europy Wschodniej są obiecujące, ale nieprzewidywalne — dodaje prezes.

Na koniec roku eksport sięgnie 15 proc. w przychodach. W przyszłym roku ma zwiększyć się do 18-20 proc.

Według Marka Prendyka, rynek polskich producentów branży wentylacji i klimatyzacji jest bardzo rozdrobniony, ale widać na nim tendencje do konsolidacji.

— Bardziej nas jednak interesuje przejęcie zagranicznych firm — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane